leasing

Leasing to coraz bardziej popularna forma finansowania inwestycji w Polsce. Z roku na rok ilość i wartość leasingowanego sprzętu jest coraz większa. Z leasingu korzystają małe firmy, jak również duże korporacje gospodarcze. O wyborze leasingu decydują często obowiązujące rozwiązania systemu podatkowego, dające podmiotom decydującym się na leasing - wiele preferencji:

  • wpłatę początkową i raty leasingowe w całości wliczyć można w koszty uzyskania przychodu,
  • podatek VAT naliczany jest od poszczególnych opłat leasingowych z osobna, przez co nie ma konieczności płacenia go w całości na początku umowy, jak to ma miejsce w umowach sprzedaży ratalnej,
  • leasing nie ogranicza możliwości korzystania przez leasingobiorcę z tradycyjnych form pozyskiwania środków na inwestycje, np. kredytu bankowego,
  • zapewnia dostęp do najnowszej techniki i technologii bez angażowania własnych środków kapitałowych,
  • umożliwia błyskawiczne podejmowanie decyzji inwestycyjnych i - co za tym idzie - natychmiastowe reagowanie na sytuację rynkową,
  • leasing to znacznie prostsze i szybsze procedury niż w przypadku kredytu bankowego,
  • leasing to możliwość pokrywania kosztów użytkowania urządzeń z bieżących przychodów firmy,
  • leasing to elastyczna, szybka i wygodna forma pozyskiwania środków trwałych; minimum formalności, uproszczona procedura.

W przypadku transakcji sprzedaży wózków widłowych, sprzedaż leasingowa to alternatywne rozwiązanie finansowania transakcji, jaką możemy Państwu zaproponować. Współpracujemy z renomowanymi firmami leasingowymi, zarówno w przypadku podnośników fabrycznie nowych, jak również używanych (dotyczy to podnośników już od rocznika 1990).

Od kilku lat należymy do grona stałych dostawców Europejskiego Funduszu Leasingowego, który szybko i fachowo pomaga w finansowaniu transakcji. Zastosowana w wielu przypadkach procedura uproszczona z pewnością ułatwi Państwu sfinalizowanie transakcji, ograniczając konieczną dokumentację do niezbędnego minimum. Bezpośrednia wizyta przedstawiciela z ramienia EFL, który odwiedzi Państwa na miejscu, to również czynnik wpływający na usprawnienie czynności leasingowych i sfinalizowanie transakcji.

Korzystając z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego - naszego stałego partnera finansowego – z pewnością możecie Państwo liczyć na rzetelną obsługę i priorytetowe potraktowanie Państwa firmy.